Příběh podještědské obce I.

14.12.2021
Zvláštní cena poroty

Jan Havelka

Jedná se o první knihu historika Jana Havelky, který do ní vtělil svá desetiletá bádání v krajině Podještědí. Mapuje nejenom historii bývalých obcí Chvalčovic a Hradčan u Českého Dubu včetně jejich historických částí Letařovic, Trávníčku, Klamorny a Dehtár. Jde o první díl zamýšlené třídílné edice, připravované ve spolupráci s obcí Bílá. V dalších letech jsou naplánovány ke zpracování a vydání historie bývalých obcí Petrašovic, Vesce a Kohoutovic (Příběh podještědské obce II) a Bílé, Vlčetína s částí Domaslavic (v Příběhu podještědské obce III). Vznikne tak celistvý obraz historie současné obce Bílá.  
Knížka je založena jak na archivních a literárních rešerších, tak i na četných rozhovorech s pamětníky. První díl se snaží do jisté míry vyprávět příběh podještědské vesnice obecně. Pokusí se vás seznámit s ději a událostmi, které měly zásadní vliv na celý mikroregion Českodubska, či chcete-li českého Podještědí. Z tohoto důvodu jsme zvolili i souhrnný titul Příběh podještědské obce.

Login
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace